Elazığ Merkez Kentsel Dönüşüm Projeleri

Elazığ İli Mustafapaşa ve Rüstempaşa Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi

Konut ve İşyeri Sayıları

  • Toplam Hak Sahibi
  • Bağımsız Birim Sayısı

Mustafapaşa Mahallesinde yıkım çalışmaları 27 Ocak 2020 tarihinde, Rüstempaşa Mahallesinde yıkım çalışmaları 21 Şubat 2020 tarihinde başlamıştır. Riskli Alanda bulunan tüm yapılardan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri tarafından karot alınarak, yapılar analiz edilmiştir. Karot sonuçlarına göre 14 adet yapı Risksiz olarak tanımlanmıştır.

Proje Detayları

  • İşveren: TOKİ – Gedaş / Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
  • Toplam Alan: 17,64 Ha
  • Yapılan İşler: Tahliye ve Yıkım Koordinasyonu, Talep Toplanması, Kira Yardımı Başvurusu, Hak Sahipliliği Tespiti, Gayrimenkul Değerleme, Jeolojik Etüt, Uzlaşma Görüşmeleri

24 Ocak’ta meydana gelen depreminin hemen ardından personelimiz, Gedaş A.Ş. Koordinesinde 24 kişilik bir kadro ile çalışmalarına başlamıştır. Bölgede ivedilik gerektiren tahliye çalışmaları koordineli ve randevulu bir sistemle yürütülmüştür. Oluşabilecek her türlü karmaşanın bu yöntem ile önüne geçilmesi sağlanmıştır.

Mustafapaşa mahallesinde “Riskli Alanda” bulunan 270 adet yapının 256 tanesi depremin ardından kontrollü bir şekilde yıkılmıştır. Eşzamanlı olarak Rüstempaşa mahallesinde ilan edilen “Riskli Alan” kapsamında binaların yıkımı öncesinde tespit, değerleme ve tahliye çalışmaları da ekiplerimiz tarafından koordine edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menü