Genel

Sn. Mehmet Özhaseki Şırnak’ta

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Şırnak’ta toplu açılış törenine katıldı.
Başbakan Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Kentsel dönüşüm” kapsamında Şırnak’ta hayata geçirilen projelerin açılışını gerçekleştirdi. Şırnaklılarla bir araya gelen Bakan Özhaseki ve Başbakan Yıldırım, meydanda seslendiği binlerce kişiye yeni yapılacak yatırımları anlattı. Konuşmasında, inşa edilen konutların yanı sıra bölge alt yapısının da yenilenmesi gerektiğini dile getiren Bakan Özhaseki, “Cizre 3 bin 500 konut temeli atıyoruz, su şebekelerini yenileyip, stadyum yapıyoruz. İdil’de tam 600 konuta başladık, bunlardan 170’ini bitirdik burada da sembolik olarak 5 kardeşimize anahtarlarını teslim edeceğiz. Bu bölgede su sorunu olduğunu biliyoruz. Cenabı- Allah buraya su vermiş,  su yerin altında. Ama bu hain belediyeler kaynakları, paraları kandile gönderdikleri için size hizmet etmediler. Silopi’de, İdil’de, Cizre’de haftada bir gün aktığını biliyorum. Tüm belediyeler su şebekelerini yenilerken buradaki belediyeler ne yapıyordu? Kandile para yetiştirmeye çalışıyordu. Biz su şebekelerini de yenileyeceğiz. Şırnak’a en büyük kaynağı ayırdık. Kayseri milletvekiliyim ama Kayseri’ye gittiğimden daha çok Şırnak’a Cizre’ye geliyorum. Bu kaynaklar buraya helali hoş olsun. Ben de sizlerden 16 Nisan için bir söz istiyorum. Karşılıksız aşk olmaz” diye konuştu.
“ŞEHRİ BAŞTAN SONA İNŞA EDECEĞİZ”
Yapımına başlanan konut projelerinin sene sonuna kadar tamamlanacağının müjdesini veren Bakan Özhaseki, konut projeleri ile birlikte sosyal donatı alanlarının da unutulmayacağını kaydetti. Özhaseki, “Yüzyıllar içerisinde etle tırnak gibi olduk. Bizler Türkiye olarak şu zalim dünyanın vicdanı olmaya devam ediyoruz. Nerede kanayan bir yara varsa o yarayı sarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Filistin’de bir yavru ağlıyorsa bizim de gözümüzden yaşlar dökülüyor. O yüzden bizler güçlü olmak zorundayız. Dimdik ayakta durmak zorundayız. Düşmana korku vermek için güçlü olmalıyız. Düşman bunu bildiği için fitne ocaklarını çalıştırıyor. Bunlardan biri de PKK… Güya Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olduklarını söyleyerek her türlü kötülüğü yaptılar. Sadece evler yapmayacağız, şehri baştan sona inşa edeceğimiz gibi tüm yaraları saracağız. Hepimiz, Kürt olmakla, Türk olmakla, Çerkes olmakla övünebiliriz. Ama ırkçılık yapamayız. Allah takdir ediyor ve yaratıyor. Bizim sorumluluğumuz iyilik yapmakta, çalışmakta ve takvada. Şırnak’ta 7 bin 500 iş yeri ve konutun temelini atıyoruz. Su kanallarının, su şebekelerinin tamamını yeniliyoruz. Sokaklarıyla, caddeleriyle, sosyal donatı alanlarıyla mükemmel bir şehir hazırlıyoruz. Sene sonuna kadar bunları bitireceğiz. Gelip insanlarımızı tek tek evlerine yerleştirmek dualarını almak bizim için ahit olsun” açıklamalarında bulundu.
CANLI BAĞLANTI İLE TEMELLER ATILDI
Meydanda Şırnaklılara seslendikten sonra temel atma alanına geçen Bakan Özhaseki, burada Başbakan Binali Yıldırım ile bir canlı bağlantı gerçekleştirdi. Terör örgütü PKK’nın zarar verdiği bölgenin yenilenerek, bir merkez haline getirileceğini duyuran Özhaseki, “Burada teröristler yüzlerce evi yıktılar, yüzlerce iş yerini yağmalayıp yok ettiler. Temellerini attığımız bu bölge çok güzel bir cadde haline geliyor. 30 metre genişliğinde, dükkanların ve evlerin bulunduğu mükemmel bir çarşı haline geliyor” diye konuştu. Başbakan Binali Yıldırım’ın da canlı olarak temelin atılacağı alana bağlanmasının ardından Bakan Özhaseki ve beraberindeki heyet, butonlara basarak temel atma işlemini başlattı.
Sn. Mehmet Özhaseki, Sponsorluğunu Yaptığımız 3. Kentsel Dönüşüm Zirvesinde Konuştu
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Çiğdem Karaarslan Ziyareti

İlgili Yazılar

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menü