Genel

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. İdris Güllüce Gölcük Kentsel Dönüşüm Projesi Protokolünü Törenle İmzaladı

Gölcük Belediyesinin Kentsel Dönüşüm Projesinin Protokolü, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. İdris Güllüce’nin de Katılımıyla İmzalandı.

Gölcük Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projesinin protokolü, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katılımıyla imzalandı.
17 Ağustos 1999’da meydana gelen yüzyılın depreminde ülkedeki en büyük zararı gören bölge olan Kocaeli’nin Gölcük ilçesi, depremin son izlerini de silmek için harekete geçti. ilçedeki afet riskini ortadan kaldırmayı amaçlayan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ilçe merkezi, sanayi sitesi ve Denizevler’i de içine alan üç bölgede kentsel dönüşüm için başlattığı çalışmaları tamamlayarak projenin başlangıç protokolünü de Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile imzaladı.
Protokol imza törenine Bakan Güllüce ve Başkan Ellibeş’in yanı sıra; Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karasomanoğlu, çok sayıda protokol davetlisi ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “17 Ağustos felaketinin ardından, yaşamın devam ettiği gerçeğinden yola çıkarak yalnızca o güne ağıt değil, geleceği sağlam temellere oturtmak için bir şeyler yağmak zorundayız. Son deprem yönetmeliği çerçevesinde deprem öncesinde var olan binalarımızın denetime tabi tuttuğumuzda birçoğu maalesef ki bu denetimi geçemez. Bu dönüşümde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bizim elimizi tutması ve yardım etmesi gerekiyordu. Bu dönüşümün daha sağlıklı olması için gerekli çalışmalar yapılmış ve bu projenin temeli atılmış oldu. Bu dönüşümü 3 bölgeden başlatma kararı aldık. Bu kararı da kentin dinamikleriyle, mecliste ve vatandaşla görüşerek aldık” ifadelerini kullandı.
Kentsel dönüşüm projesinin çok iyi şekilde yürütüleceğine ve sonlandırılacağına inandığını belirten Karaosmanoğlu ise, “Kocaeli’de üst ölçekli planlarımızda bir metrekare eksik yok. Bunu Türkiye’de bitirebilen tek biziz. Altyapımızı da planladık ve yüzde 60 – 70 itibariyle de tamamladık. Büyük kanal projelerini bitirdik. Belediye yasası ile birlikte 12 ilçe oluşturduk” diye konuştu.

Otopark Yönetmeliği Değişiyor
Sn. Cumhurbaşkanımız Himayelerinde “Şehircilik Şurası” Açılışı Yapıldı

İlgili Yazılar

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menü