Genel

Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım, Gölcük Denizevler Projemizin Temelini Attı

Projelerimiz bir bir hayat buluyor, gerçeğe dönüşüyor..

Başbakan Binali Yıldırım, Gölcük Denizevler Kentsel Dönüşüm Projesi’nin toplam maliyetinin yaklaşık 70 milyon lira olduğunu belirterek, “600 günde tamamlanmış olacak. 2019’un başında evler hak sahipleriyle buluşmuş olacak. Bugün, temelini atacağımız ilk 541 konutun içinde olduğu bu bölgede 4 bin 600’ün üzerinde yeni konut yapımı da devam ediyor. Bunları da kısa sürede tamamlamış olacağız.” dedi.
Yıldırım, Gölcük Denizevler Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, projenin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Gölcük Belediyesi’nin müşterek geliştirdikleri bir çalışma olduğunu vurgulayarak, bunun Gölcük’te yarınlara devredilmesinin en büyük arzuları olduğunu söyledi.

Denizevler Mahallesi’nin 200 dönümlük arazisinde kamulaştırma işlemlerini belediyenin uzun uğraşlardan sonra tamamladığını belirten Yıldırım, şimdi de TOKİ ile iş birliği yapılarak, Sivritepe Mahallesi’nde 541 ev, 14 dükkan ve bir camiden oluşan projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti.

Başbakan Yıldırım, projenin toplam maliyetinin yaklaşık 70 milyon lira olduğunu dile getirerek, “600 günde tamamlanmış olacak. 2019’un başında evler hak sahipleriyle buluşmuş olacak. Bugün, temelini atacağımız ilk 541 konutun içinde olduğu bu bölgede 4 bin 600’ün üzerinde yeni konut yapımı da devam ediyor. Bunları da kısa sürede tamamlamış olacağız. Acı bir tecrübe yaşadık. İnsanların, vatandaşlarımızın depremden ziyade kalitesiz yapılar ölümüne vesile oldu. Biz de hükümet olarak bundan ders çıkararak bu işin üstüne gittik ve Kentsel Dönüşüm Kanununu 2012’de hayata geçirdik. Ancak uygulamada gördük ki bu yeterli değil, bazı değişiklikler gerekiyor. Bu değişiklikleri de önümüzdeki günlerde gerçekleştirmiş olacağız.” diye konuştu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Çiğdem Karaarslan Ziyareti
Şehircilik Şurası

İlgili Yazılar

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Menü